GARANTİ EMEKLİLİK İLE PASTA KURSU

Çikolatalı Pasta Yapabiliyorum, Hobimle Mutluyum

Yine bir Garanti Emeklilik organizasyonu; Bu kez çikolatalı pasta yapmayı öğreniyoruz. Hem de hem görüntüsü hem lezzetiyle en az iyi bir pastahaneninki kadar güzel.

Serüvenimiz gelen kutusuna düşen bir maille başladı. İzmir’de Badem Mutfak diye bir yer varmış ve çikolatalı pasta yapımını öğretiyormuş. Fiyatı da çikolatalı pasta fiyatından azcık pahalıymış. Gerçi kaydımı yaptırdığımda pastaları katılımcı olarak bizim yapacağımızı ve pastaların bizde kalacağını bilmiyordum ama buna rağmen dakika sektirmeden maili yanıtladım ve kaydımı yaptırdım.

Beklenen gün geldi çattı. Gittim buldum yerini. Sıcacık bir mekan. Web sayfalarında verdikleri eğitimlerin yanında bir de “gelin birlikte yapalım” diyorlar. Tam dedikleri gibi, gerçekten de her akşam gidip yemek, her hafta gidip pasta yapmak isteyeceğiniz bir mutfak.

Girişte eski Türk filmlerinde sık rastlanan anlaşmazlıklardan birini yaşadık. Ben pastayı eğitmenimiz Beyhan Hanım’ın yapacağını bizim de izleyeceğimizi sanarak fotoğraf çekmek serbest mi diyorum, Beyhan Hanım da benim yapacağımı bildiğinden nasıl çekeceksin ki diyor. Sonunda elime yumurtaları tutuşturunca anlaşmazlık falan kalmadı, her şey netleşti :)

Makineyi bir kenara bıraktım ve pastayı yapmaya başladım. Yumurta kırdım, un ekledim, kakao eledim, şeker kattım, mikserle karıştırdım, vs vs. Önce yumuşacık bir kek için karışım hazırladık. Kekimiz pişerken de boş durmadık; dolgu kremasını ve içinin yumuşacık kremasını hazırladık. Pastamızı süslemek için kullanacağımız çikolatalarımızı koca koca kalıplardan ince ince kazıdık. Son olarak da üstünün kremasını hazırladık. Tüm bunları yaparken her ne kadar ben ve ders arkadaşımın yeteneği sınırları zorlasa da yardıma ihtiyacımız olduğu anda Beyhan Hanım hep oradaydı. Kremalar ile pandispanyayı doldurarak pastayı hazırlama işi bittikten sonra da pastamızı süslemeyi öğrendik. Sonunda bol ve kaliteli malzemeli on numara bir pasta çıktı ortaya. Hayatımda belki de ilk kez adımı en güzel şekilde bu yaptığım pastanın üzerine yazdım.

Pastayı yaparken Beyhan Hanım’la diğer eğitimler üzerine de biraz konuştuk. Başka başka eğitimlerden bahsederken laf arasında bir de rakı mezeleri eğitimi demesin mi. Bir sonraki etkinliğimiz de kendiliğinden belirlenmiş oldu böylece :)

Mutfağı hep sevmişimdir ama bu Cumartesi bir başka sevdim. Mutfağa girdiğimiz andan itibaren önlüğüm ve bonem üzerimdeydi. O halimle kendimi garanti emeklilik reklamlarındaki ata binemeyen adam ve dans edemeyen kadın gibi hissettim. Önceleri katkı payıdır, üye aidatıdır kesiyorlar diye içten içten kızıyordum ama artık helal ü hoş olsun diyorum.  O paralar öyle ya da böyle bir şekilde bana geri dönüyor. Hem de o parayla satın alamayacağım şekilde. Buradan bir Master card reklamı çıkar mı?

Bireysel emeklilik giriş aidatı = 100 lira
Sevdiklerine doğum gününde alacağın 6 kişilik pasta = 40 lira
O pastayı yapabilmek ve yiyenlerin gözlerindeki ışığı yakalamak = paha biçilemez
SNR
 • Pasta, çikolata ve yemek konularında kendini geliştirmek isteyenlerin katıldığı kurslardır...

  » devamı

 • Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların sağlıklı beslenmesi, sağlıklı gelişimlerini sağlamak...

  » devamı

 • Çalıştığımız kurumda çalışanların motivasyonu, takım çalışması, çalışma arkadaşlarımız...

  » devamı

 • Bademmutfak etkinlikleri Bademmutfak dışında da yapılabilir. Talep edilen program, istenen yerde düzenlenebilir...

  » devamı

 • Gençler özellikle gastronomiye çok meraklılar ve onların hevesini desteklemek gerekir.

  » devamı

 • Bademmutfak programlarına her yaştan yetişkin katılabilir. Bireysel kurs seçeneklerimiz...

  » devamı

 • Yıllardır aynı hediyeleri almaktan artık ne alacağınızı bulamıyorsunuz, pasta, yemek...

  » devamı

 • Aile aktiviteleri birleştirici, eğlencelidir. Mutfakta birlikte pişirilen bir yemek, hazırlanan bir kurabiye...

  » devamı

 • Pasta, çikolata ve yemek konularında kendini geliştirmek isteyenlerin katıldığı kurslardır...

  » devamıCopyright 2010 Badem Mutfak
Bu sitede kullanılan fotoğraf ve belgeler orijinal veya lisanslı olup, izinsiz kullanılamaz.
Web Tasarım - Venüs Ajans

 

Bademmutfak