Mutfak severlerin İzmir'deki adresi; Bademmutfak

Karşıyaka Atakent'te Gıda Mühendisi Beyhan Ildız tarafından 2008 yılında kurulan Bademmutfak, kurulduğu günden bu yana İzmir'de çikolata, pasta ve yemek etkinliklerinin ilk ve en önemli merkezi olarak dikkat çekiyor.
 
Mutfak severlerin İzmir'deki adresi; Bademmutfak
 
İzmir'de mutfak etkinliklerinin çok yaygın olmadığı bir dönemde açılan Bademmutfak, sektörde ilk olmanın verdiği zorlukları adım adım aşmayı başararak büyümesini sürdürmüş ve 2012 sonlarında daha geniş bir çalışma alanıyla faaliyetleri hız vermiş. Bademmutfak bugün sıcak, samimi, rahat bir çalışma ortamında faaliyetlerini sürdürüyor. 
 
Mutfaktaki çalışma alanı her kursiyerin rahatça çalışabileceği şekilde ergonomik olarak planlanmış durumda. Kullanılan ekipmanlar, profesyonel pastacılık ve yemek sektörünü öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere planlanmış. Kurs sonrası öğrencilerin kullanılan malzemeleri kolayca tedarik edebilmeleri için bir de malzeme satış bölümü bulunuyor. Pasta-çikolata malzemeleri ve ekipmanlarının satış ve danışmanlığının da yapıldığı mutfakta, gıda sektörüyle profesyonel olarak ilgilenen kişilere ileri seviyede destek de veriliyor. 
 
İzmir dışından da ilgi yoğun
 
Son yıllarda yeme içme kadar pişirme, butik pastacılık, gastronomi okuma ve şef olma merakının çok arttığını belirten Bademmutfak kurucusu Gıda Mühendisi Beyhan Ildız, bu konularla ilgilenenlerin araştırma yaptığında Bademmutfak ile tanıştıklarını dile getiriyor. Okula kimlerin geldiğiyle ilgili olarak Ildız şunları söylüyor: "Kendine yeni iş olanakları arayanlar için doğru bir başlangıç adresiyiz. Katılımcılarından gelen geri bildirimler, okulun amacıyla faaliyetleri arasındaki uyumunun göstergesi. Aldığı eğitimlerle kendine iş kuran veya iş bulan çok güzel örnekler bulunmakta. Hatta sektörde eleman arayanların danışmanlığını da yapmaktayız. Okulumuzun kursiyerleri sadece İzmir'den değil, İzmir dışı il ve ilçelerden olabildiği gibi hatta farklı ülkelerden katılımcılar var. Sektörde bilinirliliğimiz olumlu örneklerle artıyor" diyor. 
 
7'den 70'e lezzet tutkunları
 
Bademmutfak'ın özellikle butik pastacılık alanında hayalleri gerçek olan epey öğrencisi bulunuyor. Okul aynı zamanda 7'den 70'e mutfakta vakit geçirmekten hoşlanan, yeni tatlar ve yeni lezzetler öğrenmek isteyenlerin de buluşma noktası. Bademmutfak'ta, sağlıklı, dengeli, kaliteli, lezzetli, ekonomik ve şık beslenmek isteyenler için doğru bilgiler edinmek ve uygulama yeteneği kazanmak mümkün. Okul, pasta, çikolata, geleneksel veya modern Türk Mutfağı ve dünya mutfaklarından lezzetleri keşfetmek ve mutfağını değiştirmek isteyenlere istedikleri seçenekleri sunuyor.
 
Deneyimli şeflerden farklı eğitimler
 
Bademmutfak'ın profesyonel mutfağında deneyimli şefler eşliğinde yürütülen farklı programlar bulunuyor. Çocuklar ve gençler için ise besleyici ve eğlenceli programlar düşünülmüş. Son yıllarda gençlerin yemek pişirmeyi öğrenmeye çok meraklı olduğunu ifade eden Beyhan Ildız, "Büyüdüğünde ne olacaksın? sorusunun cevabı belli. Kız ya da erkek fark etmez ‘Şef olacağım, pastacı olacağım' diyen çok örnek var. Onların gelecek planlarında önemli başlangıç etkinlikleri düzenliyoruz. Ayrıca çocuklar ve gençlerle önemli günlerde butik etkinlikler düzenleyerek lezzeti hazırlamak ve sunmak konusunda güzel çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca işyerinin stresinden uzaklaşmak, yoğun yaşam temposuna bir soluk vermek isteyenlerle çok güzel programlar yürütüyoruz. Yaşamın hızlı temposunda ‘Yemek gereklilik, zaman kısıtlı, lezzet önemli' diyenlerin doğru adresi Bademmutfak" diyor. 
 
Şirketlere özel eğitim ve aktiviteler
 
Bademmutfak öte yandan şirketlerin eğitim ve aktivite programlarına yönelik hazırladığı çikolata ve pasta programlarıyla monoton programların aksine tatlı ve eğlenceli birliktelikler sağlayarak alternatif oluyor. Okul, hem motivasyonu arttırmayı hem de ekiplerin kendi içinde kaynaşmasını sağlayan grup aktiviteleriyle beğeni topluyor. "Özel günlerinizde, butik pasta, çikolata, kurabiye vb. ürünlere ihtiyaç duyduğunuzda karşınıza çıkan doğru adresiz" diyen Beyhan Ildız, katılımcılarla birlikte tasarlanan butik çözümler ve önerilerle kişiye özel ve güzel ürünler hazırladıklarının altını çiziyor.
 
Gıda tüzüğüne uygun, kaliteli, sağlıklı ve taze malzemelerinin kullanıldığı Bademmutfak'ta, arzu edilirse şirket mutfağı gibi gerekli ekipmanların hazır bulunduğu mekanlarda da kurslar verilebiliyor. Kurs sonunda hazırlananlar ise katılımcılar tarafından keyifle yenebiliyor. Bademmutfak'ta yerli ve yabancı dünyaca bilinen markalar kullanılırken, Gıda Mühendisi tarafından kullanımı onaylanmış malzemeler tercih ediliyor.
 
www.bademmufak.com
 
Haber icin: http://www.gastronomi.com.tr/egitim/mutfak-okulu/mutfak-severlerin-izmirdeki-adresi-bademmutfak-h1933.html
 
 • Pasta, çikolata ve yemek konularında kendini geliştirmek isteyenlerin katıldığı kurslardır...

  » devamı

 • Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların sağlıklı beslenmesi, sağlıklı gelişimlerini sağlamak...

  » devamı

 • Çalıştığımız kurumda çalışanların motivasyonu, takım çalışması, çalışma arkadaşlarımız...

  » devamı

 • Bademmutfak etkinlikleri Bademmutfak dışında da yapılabilir. Talep edilen program, istenen yerde düzenlenebilir...

  » devamı

 • Gençler özellikle gastronomiye çok meraklılar ve onların hevesini desteklemek gerekir.

  » devamı

 • Bademmutfak programlarına her yaştan yetişkin katılabilir. Bireysel kurs seçeneklerimiz...

  » devamı

 • Yıllardır aynı hediyeleri almaktan artık ne alacağınızı bulamıyorsunuz, pasta, yemek...

  » devamı

 • Aile aktiviteleri birleştirici, eğlencelidir. Mutfakta birlikte pişirilen bir yemek, hazırlanan bir kurabiye...

  » devamı

 • Pasta, çikolata ve yemek konularında kendini geliştirmek isteyenlerin katıldığı kurslardır...

  » devamıCopyright 2010 Badem Mutfak
Bu sitede kullanılan fotoğraf ve belgeler orijinal veya lisanslı olup, izinsiz kullanılamaz.
Web Tasarım - Venüs Ajans

 

Bademmutfak